- Beskrivelse
-
Detaljer
Glutenfri
Vegan Approved
GMO fri
HFCS fri
KSA kosher
Info:
Farve: Gul Duft: Friske, og frugtagtige noter som er karakteristiske for appelsin Smag: Intens frugtagtige og frisk. Til sidst løftets smagen af den skarpe side af appelsinskal Indeholder: 1 liter. Låg: Skrue eller pumpe
Opskrifter med Appelsin Sirup:
Orange Spritz Silver Fizz:
2 cl. Appelsin Sirup
3 cl. Citron saft
5 cl. Gin
2 æggehivder
Top med danskvandIndgredienser kommes i en shaker (UNDLAD for guds skyld danskvand! - Det sviner helt forfærdeligt :) )
Shak grundigt i 1-2 min. Server i et highball og top med danskvand. Pynt med appelsin skal.Orange limonade:
2 cl. 1883 Routin appelsin sirup
1 cl. Lime saft
DanskvandFyld et vinglas med isterninger, kom æble sirup og lime saft i dit vinglas, og top med dasnkvand. Pynt evt. med mynte og et sugerør.
Kan også laves med 1883 Routin æble sirup.Appelsin cappuccino:
2 cl. 1883 Routin orange sirup
1883 Routin karamel sauce
7 cl. espresso kaffe
10 cl. Varm mælkVarm mælken op i en mælkeskummer. Kør en espresso i en kop. Hæld sirupen og det varme mælkeskum over i din kaffekop.
Pynt med 1883 karamelsauce. - Yderligere information
-
Yderligere information
Hvis udsolgt forventes vare på lager igen: 3-5 hverdage
Gode drinks og cocktails skal være for alle
Hos Mixmeister.dk har vi skabt og udviklet et sted, hvor du kan finde inspiration til drinks og cocktails, skønne kaffeopskrifter, borddækning og smukke serveringsforslag. Vi har alle en Meister gemt i os, og her hos os, kan du finde alt hvad hjertet begære til din indre Meister. Vi elsker at se alle jeres bud på hygge, når I tagger os på de sociale medier og bruger vores #mixdigglad.
Vores drøm er, at gode drinks og cocktails skal være for alle. Du behøver ikke være en super tjekket bartender med hvid skjorte, butterfly og ærmeholder iført et kernelæder forklæde, du behøver heller ikke kunne kaste med flasker og jonglere med glas, nej her hos os, skal du bare være dig selv.
Så hjertelig velkommen til dig som er en helt ny og grøn bartender. Velkommen til dig, hvis du er en øvet bartender. Velkommen til dig hvis du er en professionel bartender. Velkommen til dig, der elsker et veldækket bord med smukke glas. Velkommen til dig der elsker en god kop kaffe med sirup. Velkommen til dig der ikke drikker spiritus, men elsker en god mocktail.
Er der noget på vores webshop, som du har behov for at få uddybet eller spørgsmål til vores produkter, kan du altid ringe til os på tlf.: 61 10 13 25, sende en sms på samme nummer, eller skrive en mail på info@mixmeister.dk.

Måske vil du også være interesseret i disse produkt(er)?
-
Appelsin presser
199,00 kr -
Monin Appelsin Sirup - 70 cl.
92,00 kr Ned til: 85,00 kr -
1883 Routin Blodappelsin Sirup - 1 Liter
109,00 kr -
Monin Blod Appelsin Sirup - 70 cl.
Pris: 92,00 kr
Special Price 71,00 kr
-
DATO bedst før15/3-Bie's bryggeri appelsinsaft - inkl. pant
Pris: 19,00 kr
Special Price 11,25 kr